Home / Sport / Arsenali mposht Totenhemin 3-0

Arsenali mposht Totenhemin 3-0

Ekipi i Arsenalit mundi bindshëm Totenhemin me rezultatin e pastër 3-0 në derbin londinez të javës XI.

Djemtë e Vengerit shënuan dy herë në fundin e pjesës së parë me anë të Van Persit në të 42’ dhe Fabregasit një minutë më vonë.

Në pjesën e dytë ishte sërish sulmuesi holandez Van Persi i cili shënoi në minutën e 60’ duke mbyllur ndeshjen, megjithëse Arsenali kishte edhe dy-tre raste të mira për të shënuar.

Me këtë fitore Arsenali ngjitet në vednin e dytë me 22 pikë, po aq sa ka dhe Mançester Junaited. Totenhem mbetet përkohësisht në vendin e katërt me 19 pikë.