Home / Sport / Bajern Mynih, rikthehet Roben

Bajern Mynih, rikthehet Roben

Mesfushori hollandez i bavarezëve pësoi një dëmtim në gju gjatë ndeshjes së 30 shtatorit për Ligën e Kampionëve kundër Juventusit.

Sipas asaj që raportojnë mediat gjermne, Arjen Roben është riaftësuar në kohë rekord dhe pritet të jetë në dispozicion të trajnerit Luis Van Gal për ndeshjen e Bundesligës ndaj Freiburgut në fundjavë.

Në fakt, sipas parashikimeve të bëra nga mjekët e klubit gjerman mbi afatet e rikthimit të mesfushorit, u tha se do të duhej të vinte fillimi i nëntorit që Roben t’i rikthehej fushës.

Por mesa duket, hollandezi ka provuar (me shkses) një riaftësim më të shpejtë, në mënyrë që të japë kontributin e tij për skuadrën në këtë moment të vështirë.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *