Home / Sport / Benitez premton një Liverpul tjetër

Benitez premton një Liverpul tjetër

Trajneri i Liverpulit, Rafael Benitez ka premtuar se në derbin kundër Çelzit në fundjavën e ardhshme, skuadra e tij do të tregojë një fytyrë krejtësisht tjetër….

Në ndeshjen e së martës ndaj Fiorentinës në Ligën e Kampionëve, skuadra e Liverpulit tregoi lojë të zbehtë, duke u mposhtur 2:0. Liverpulin në tri javët e ardhshme e pret një ritëm i tmerrshëm prej shtatë ndeshjeve, kurse në këtë periudhë ajo do të ballafaqohet me Çelzin dhe Mançester Junajtedit në Ligën Premiere, pastaj dy herë me Lionin në kuadër të Ligës së Kampionëve dhe me Arsenalin në Kupën e Ligës. “Tash na pret pret ndeshja tejet e rëndësishme ndaj Çelzit në Londër. Besoj se në atë ndeshje do të shihni një Liverpul tjetër, me një qasje tjetër. Më pas na presin ndeshjet kundër Lionit në Ligën e Kampionëve. Ata kryesojnë grupin, që do të thotë se tash duhet t’i fitojmë dy ndeshjet kundër tyre. Sigurisht se nuk do të luajmë sërish aq dobët sa ndaj Fiorentinës. Kur ndaj skuadrave të tilla bëni aq shumë gabime, natyrisht se ndëshkoheni. Kjo është shumë e thjeshtë”, ka pohuar Benitez.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *