Home / Sport / Cana: Mund ta shokojmë Unitedin në Old Trafford

Cana: Mund ta shokojmë Unitedin në Old Trafford

Të shtunën Sunderlandi do të jetë mysafir i Manchester Unitedit në Old Trafford, ndërsa kapiteni i mysafirëve, Lorik Cana, thotë se ai e ka përvojën dhe Sunderlandi ka lojtarë të aftë për ta shokuar kampionin para tifozëve të vet.

“Padyshim që përvoja ime në Evropë do të më shërbejë kundër tyre. (Përvoja) është diçka që duhet t’ia siguroj skuadrës. Asnjëherë nuk kam luajtur kundër Manchester Unitedit, dhe kjo do të jetë hera ime e parë në stadiumin e tyre, mirëpo kam luajtur më herët kundër skuadrave të këtij niveli”.

“Unë e di cilat janë detyrat tona dhe si duhet të luajmë. Nuk duhet të shkojmë atje vetëm për të luajtur në mesfushë, duke mos shkaktuar presion. Kjo i vështirëson gjërat, ndërsa ne i kemi kualitetet në skuadër për të luajtur kundër tyre”, ka thënë mesfushori kosovar.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *