Home / Sport / Champions, Milani mposht Realin në Bernabeu

Champions, Milani mposht Realin në Bernabeu

Liga e Kampioneve dhuroi sërish emocione dhe gola ku spikat fitorja e Milanit ndaj Realit në Bernabeu me rezultatin 2-3.

Në një ndeshje me shumë emocione dhe raste për gol, Milani arrin të fitojë në minutat e fundit në Bernabeu përballë Realit dhe Kakas. Dy gola të Patos dhe një supergol i Pirlos neutralizuan golat e Raulit dhe të Drenthes. Juventus fiton me rezultat te ngushte 1-0 ndaj Makabit, ndersa Bordo mund Bajernin 2-1. Celsi mund bindshem Atletikon 4-0, ndersa Mancesteri fiton ne Moske 0-1, si gjithmone ne minutat e fundit.

Grupi A
Bordo – Bajern Mynih 2-1
6’ Ciani (ag), 29 Ciani, 40 Planis
Juventus – Makabi 1-0
48’ Kielini

Grupi B
CSKA Moska – Mançester United 0-1
87’ Valencia
Volfsburg – Beshiktash 0-0

Grupi C
Zyrih – Marsejë 0-1
70’ Heinze
Real Madrid – Milan 2-3
19’ Raul, 62’ Pirlo, 66’Pato, 76’ Drenthe, 88’ Pato

Grupi D
Çelsi – Atletiko Madrid 4-0
41’, 52’ Kalu, 70’ Lampard, 92’ Perea(ag)
Porto – Hapoel 2-1
21’ Pereira, 31’, 48’ (p) Hulk

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *