Home / Sport / E pabesueshme! Reali mundet 4-0 nga një ekip i Kat. III

E pabesueshme! Reali mundet 4-0 nga një ekip i Kat. III

E pabesueshme!!! Në ndeshjen e parë të vlefshme për Kupën e Mbretit në Spanjë, Reali Madridit është poshtëruar nga ekipi i Ligës së Dytë (B), e barasvlefshme me Kategorinë e Trete.

Mungesat e Kakà dhe të Kristiano Ronaldos nuk kanë sesi të mjaftojnë për një poshtërim të tillë historik, sepse Reali luante me lojtarët e tjerë më të mirë. Trajneri Pelegrini flet për një ndeshje turpi, ndërsa Valdanoi i kërkon ndjesë të gjithë tifozëve. Kapiteni Raul pranon se “kanë marrë një leksion poshtërues…”.

Alcorcon-Real Madrid 4-0
shënues: 16′ e 52′ Borja, 22 aut. Arbeloa, 40′ Ernesto

ALCORCON: Juanma; Ruben Sanz, Inigo Lopez, Borja Gomez, Nagore; Ruben Sanz; Ernesto Gomez (65′ Jeremy), Sergio Mora, Fernando Bejar (75′ Carmelo); Diego Casco, Borja Perez (82′ Bravo).

MADRID: Dudek; Arbeloa, Albiol, Metzelder, Drenthe; Mahamadou Diarra, Guti (46′ Gago), Van der Vaart; Granero (63′ Marcelo); Raul (72′ Van Nistelrooy), Benzema.

karton të verdhë: Guti.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *