Home / Sport / Europa League: Të gjitha rezultatet e javës së tretë

Europa League: Të gjitha rezultatet e javës së tretë

Mbrëmë në darkë u luajtën ndeshjet e treta të vlefshme për fazën në grupe të Ligës Europiane. Fitore të thella për Benfikën, Hapoelin dhe Gallatasarajin, ndërkohë që Saviola, Kardozo, Pizarro dhe Shabani Nonda ishin yjet e natës me nga dy gola të shënuar.

Shaktar, Salzburg dhe Sporting Lisbona kanë marrë deri tani pikët e plota (9) duke hedhur një hap të sigurt drejt kualifikimit për në fazën tjetër.

Ja dhe rezultatet dhe renditja e te gjitha grupeve:

Grupi A
Ajax – Dinamo Zagreb 2-1
FC Timisoara – Anderlecht 0-0
Renditja: Anderlecht 5, Ajax 5, Dinamo Zagreb 3, FC Timisoara 2

Grupi B
Lille-Genoa 3-0
Valencia-Slavia Prague 1-1
Renditja: Lille 7, Valencia 5, Genoa 3, Slavia Prague 1

Grupi C
Celtic-Hamburger SV 0-1
Hapoel Tel Aviv-Rapid Vienna 5-1
Renditja: Hamburger SV 6, Hapoel Tel Aviv 6, Rapid Vienna 4, Celtic 1

Grupi D
Hertha Berlin-SC Heerenveen 0-1
Ventspils-Sporting Lisbon 1-2
Renditja: Sporting Lisbon 9, SC Heerenveen 4, Ventspils 2, Hertha Berlin 1

Grupi E
CSKA Sofia-Basel 0-2
Fulham-Roma 1-1
Renditja: Basel 6, Fulham 5, Roma 4, CSKA Sofia 1

Grupi F
Galatasaray-Dinamo Bucurest 4-1
Panathinaikos Athens-Sturm Graz 1-0
Renditja: Galatasaray 7, Panathinaikos 6, Dinamo Bucurest 3, Sturm Graz 1

Grupi G
Lazio-Villarreal 2-1
Red Bull Salzburg-Levski Sofia 1-0
Renditja: Red Bull Salzburg 9, Lazio 6, Villarreal 3, Levski Sofia 0

Grupi H
Sheriff Tiraspol-FC Twente 2-0
St. Bukarest-Fenerbahce 0-1
Renditja: Fenerbahce 6, Sheriff Tiraspol 4, FC Twente 4, St. Bukarest 2

Grupi I
Bate Borisov-AEK Athens 2-1
Benfica-Everton 5-0
Renditja: Benfica 6, Everton 6, AEK Athens 3, Bate Borisov 3

Grupi J
Club Brugge-Partizan Beogradit 2-0
Shakhtar Donetsk-Toulouse 3-0
Renditja: Shakhtar Donetsk 9, Toulouse 4, Club Brugge 4, Partizan Beogradit 0

Grupi K
PSV Eindhoven-FC Copenhagen 1-0
Sparta Prague-Cluj 2-0
Renditja: PSV Eindhoven 7, Sparta Prague 4, Cluj 3, FC Copenhagen 3

Grupi L
Athletic Bilbao-Nacional 2-1
Austria Vienna-Bremen 2-2
Renditja: Bremen 7, Athletic Bilbao 6, Austria Vienna 2, Nacional 1

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *