Home / Sport / Juve shpartallon Sampin, Napoli-Milan barazim

Juve shpartallon Sampin, Napoli-Milan barazim

Ne javen e X te Serisë A Juventusi mund 5-1 Sampdorian, ndersa Napoli barazon me dy gola në minutat shtesë ndaj Milanit. Humbin Roma, Fiorentina dhe Lacio.

Juventusi mundi bindshëm Sampdorian me rezultatin 5-1 duke u ngjitur në vendin e dytë dhe duke u afirmuar si rivali direkt i zikaltërve për luftën në Serinë A.

Me dy gola në minutat shtesë, Napoli barazon përballë Milanit në San Paolo në një ndeshje plot emocione përballë dy ekipeve që po rigjejnë veten këto tre javët e fundit.

Vazhdon momenti negativ për ekipet kryeqytetase: Roma humb në Udine 2-1, ndërsa Lacio në Olimpiko përballë Kaljarit 0-1.

Xhenoa mund fiornetinën 2-1 duke iu rikthyer rezultateve pozitive.

Sot luhet ndeshja Inter – Palermo.

Seria A, rezultatet e javës së X-të
Catania – Chievo 1-2
32’ Mantovani, 42’ Maskara (p), 70’ Markolini
Lazio – Cagliari 0-1
50’ Matri
Udinese – Roma 2-1
21’, 84’ Floro Flores, 42’ De Rosi
Livorno – Atalanta 1-0
68’ Miljoniko
Genoa – Fiorentina 2-1
43’ Paladino, 57’ Markioni, 73’ Mesto
Juventus – Sampdoria 5-1
26’, 62’ Amauri, 42’ Kielini, 50’ Kamoranezi, 63’ Pacini, 88’ Trezegejavascript:void(0);
Bologna – Siena 2-1
16’ Adailton, 59’ Osvaldo, 87’ Kalajo
Parma – Bari 2-0
57’ Paloski, 66’ Bojinov
Napoli – Milan 2-2
2’ Inzagi, 5’ Pato, 90’ Cigarini, 93’ Denis

Renditja: Inter 22, Juventus 21, Sampdoria 20, Parma 17, Milan, Xhenoa 16, Palermo, Fiorentina 15,…

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *