Home / Sport / Keita-Pike’(ag): Barça barazon 1-1

Keita-Pike’(ag): Barça barazon 1-1

Një autogol i Zherard Pike’ në minutën e 93’ i heq Barcelonës fitoren ndaj Osasunës.

Barcelona barazon 1-1 në transferon e saj në Osasunë dhe për ironi të fatit golin në portën e saj e pëson nga mbrojtësi i tyre Zherard Pike’ në minutën e fundit të kohës shtesë. Për katalanasit pati shënuar Sejdu Keita në minutën e 72’. Në minuta shtesë Barça humbi dy herë mundësinë të mbyllte ndeshjen me anë të Mesit. Barça gjithsesi kryeson e vetme në kampionat me një pikë diferencë ndaj Realit të Madridit.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *