Home / Sport / Lorik Cana më i miri përballë Mançester Junaited

Lorik Cana më i miri përballë Mançester Junaited

Mesfushori shqiptar Lorik Cana është shpallur futbollisti më i mirë i Sanderlendit në barazimin 2-2 përballë Mançester Junaited në transfertë.

Cana ishte disa herë vendimtar për ekipn e tij para sulmeve të panumërta të Mançesterit. Futbollisti i përfaqësueses shqiptare është vlerësuar me notën tetë, së bashku me Reid, Bent, Jones dhe Berbatov.

Megjithatë, mediat britanike deklarojnë se kapiteni i Sanderlendit meriton të shpallet futbollisti më i mirë i ekipit.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *