Home / Sport / Maradona dhe Argjenitna ende shpresojnë

Maradona dhe Argjenitna ende shpresojnë

Argjentinës i nevojitet një fitore sonte në mbrëmje kundër Perusë për të ëndërruar Botërorin e Afrikës së Jugut.

Momentalisht vetëm Brazili dhe Paraguaji janë kualifikuar, ndërsa Kili ndodhet në vendin e tretë me më shumë shanse për kualifikim. Argjentina, Uruguaji, Venezuela, ekuadori dhe Kolumbia do të luftojnë për vendin e katërt dhe të pestë. Siç dihet vendi i pestë do të ndeshet në ndeshje play-off me Zelandën e Re.

Formacioni i mundshem i Maradones:Sergio Romero; Gutierrez, Schiavi, Heinze, Insua; Enzo Perez, Mascherano, Angel Di Maria, Aimar; Messi, Higuain.

[b]Ndeshjet e javës së 17-të[b] Argjentinë-Perù
Bolivi-Brazil
Kolumbi-Kili
Ekuador-Uruguaj
Venezuelë-Paraguaj

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *