Home / Sport / Owen: Mançesteri është një mrekulli më vete

Owen: Mançesteri është një mrekulli më vete

“Mançester Junaited është skuadra më e fortë në botë”. Ky është mendimi i sulmuesit Michael Owen, i cili kaloi në radhët e kampionëve të Premier Ligës në muajt e verës.

“Është një mrekulli më vete të luash në një klub si Mançester Junaited dhe të stërvitesh me një trajner si Ser Aleks Fergusoni”, deklaron Owen për “Daily Telegraph”.

Owen ndjehet i lumtur me kalimin te Mançesteri, dhe thekson se ky klub do të mbetet gjithmonë në majat e futbollit botëror.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *