Home / Sport / Pedro sërish hero i Barcelonës

Pedro sërish hero i Barcelonës

Sulmuesi i Barcelonës, Pedro Rodriguez, vazhdon të jetë në mesin e golashënuesve edhe në garën e Kupës së Mbretit.

22-vjeçari shënoi të dy golat e fitores 2-0 të Barcelonës në takimin e Copa del Rey ndaj ekipit Cultural Leonesa.

“Jam i lumtur që isha në gjendje të shënoj sot dhe që kam shënuar po ashtu në disa gara. Por kurrë nuk do të mund të kisha sukses pa bashkëlojtarët e mi”, ka thënë Pedro pas takimit të mbrëmshëm.

Rezultatet :

Të martën:
Atletico Ciudad 2 – 4 Sevilla
Marbella 0 – 2 Atletico Madrid
Recreativo Huelva 1 – 1 Sporting Gijon
Alcorcon 4 – 0 Real Madrid

Të mërkurën
Alcoyano 0 – 1 Valencia
Celta de Vigo 2 – 1 Tenerife
Getafe 2 – 0 Espanyol
Hercules 2 – 1 Almeria
Rayo Vallecano 2 – 0 Athletic Bilbao
Real Murcia 0 – 1 Deportivo La Coruna
Xerez 1 – 2 Osasuna
Zaragoza 1 – 1 Malaga
Cultural Leonesa 0 – 2 Barcelona

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *