Home / Sport / Reali “prish magjinë”, 2-0 ndaj Getafes

Reali “prish magjinë”, 2-0 ndaj Getafes

Reali i Madridit i rikthehet fitores duke risjellë qetësinë në kampin madrilen.

Me dy gola të sulmuesit argjentinas Gonzalo Higuain në pjesën e dytë, pikërisht në të 53’ dhe të 56’, Reali fiton derbin madrilen ndaj Getafes. Megjithëse me 10 lojtarë për rreth 70 minuta pas daljes me karton të kuq të mbrojtësit Albiol, Reali dominoi lojën duke shënuar dy gola të artë brenda 3 minutave.

Me kete fitore, madrilenët i janë ofruar në një pikë Barcelonës, e cila luajti baraz 1:1 me Osasunën në transfertë.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *