Home / Sport / Renditja e FIFA-s, kuqezinjte humbasin 4 vende

Renditja e FIFA-s, kuqezinjte humbasin 4 vende

Humbja e thelle 4-1 ne Stokholm i ka kushtuar jo pak por kater vende ne renditjen mujore te FIFA-s, kombetares shqiptare te udhehequr nga Josif Kuzhe.

Pavaresisht barazimit te arritur me Danimarken, kuqezinjte jane ne renie te lire duke u pozicionuar ne vendin e 97-te me 334 pike. Kete muaj kombetarja ka humbur 25 pike, duke u ndare nga vendi i 100-te vetem prej Angoles, Tanzanise dhe Armenise.

Qiproja qe arriti te na merrte vazon e katert per shortin e Euro 2012, renditet shume vende me larte, ne pozicionin e 65-te, ndersa kundershtarja me e afert e grupi tone, Hungaria mban vendin e 50-te.

Në renditjen më të re të FIFA-s, përfaqësuesja e Maqedonisë ka shënuar rënie për 10 vende duke u renditur kështu në pozitën e 66-të me 476 pikë. Në rënien e Maqedonisë, ndikuan disfatat në eliminatoret për Botërorin e Afrikës së Jugut, kundër Norvegjisë dhe Skocisë.

Kryesimi edhe per kete muaj mbahet nga Brazili me 1632 pike, i ndjekur nga Spanja me 1629, Holanda 1340, Italia 1215, Gjermania 1161, Argjentina, Anglia, Kroacia, Franca dhe Portugalia.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *