Home / Sport / Salihi dhe goli, te pandashem

Salihi dhe goli, te pandashem

Goli dhe Hamdi Salihi duket se jane thuajse te pandashem nga njeri-tjetri ne kete sezon te kampionatit austriak. Bomberi shkodran ka shenuar nje tjeter gol me bluzen e Rapidit te Vjenes ne kete fundjave.

I transferuar ne fillim diten e fundit te merkatos te skuadra e njohur austriake, talenti i Kombetares kuqezi eshte aktivizuar dje edhe nje here tjeter si titullar per 89 minuta nga trajneri Pakult ne ndeshjen e luajtur ne shtepi ndaj skuadres se Matersburgut, qe u fitua me rezultatin e thelle 4-0 nga ekipi i shqiptarit.

Sulmuesi shqiptar ka qene protagonist ne kete ndeshje, ku ka pasur shume raste per te shenuar, por dhe ka shenuar golin e trete ne minuten e 86-te.

Ky eshte goli i 7 i shqiptarit ne kete sezon ne kampionatin austriak, ku 6 i ka shenuar me bluzen e Rapidit ndersa nje gol me ate te Riedit, skuadres nga ku u largua ne fillimin e muajit shtator.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *