Home / Sport / Salihi s’di te ndalet, tjeter gol me Rapidin

Salihi s’di te ndalet, tjeter gol me Rapidin

Hamdi Salihi nuk di te ndalet. Bomberi shkodran ka shenuar nje tjeter gol me bluzen e Rapidit te Vjenes ne kete fundjave te kampionatit austriak.

I transferuar ne diten e fundit te merkatos te skuadra e njohur austriake, talenti i Kombetares kuqezi eshte aktivizuar dje per here te pare si titullar nga trajneri Peter Pakult ne ndeshjen e luajtur ne transferte ndaj Viner Nojshtadt, qe u fitua me rezultatin e thelle 0-4 nga Rapidi i Vjenes.

Sulmuesi shqiptar ka qene protagonist ne kete ndeshje, ku ka pasur shume raste per te shenuar, por ai mundi te realizonte vetem ne minuten e 70, duke fiksuar edhe golin e katert te skuadres se tij: Boskovic jep nje asist ne qender per Salihin, i cili gjuan sakte, duke e cuar topin ne rrjete. Ky eshte goli i 6 i shqiptarit ne kete sezon ne kampionatin austriak (5 me bluzen e Rapidit dhe 1 me ate te Riedit).

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *