Home / Sport / Seria A rezervon të tjera emocione në javën e X-të

Seria A rezervon të tjera emocione në javën e X-të

Kampionati italian zhvillon sot dhe nesër javën e 10-të duke rezervuar mjaft përballje interesante, ku më kryesorja është Juventus-Sampdoria.

“Zonja e Vjetër” do të tentojë t’i rrëmbejë vendin e dytë Sampdorias, e cila po kalon një moment të mrekullueshëm në Serinë A pas rreth dy dekadash.

Xhenoa-Fiorentina është një tjetër super përballje, ku të dyja ekipet kërkojnë vetëm fitoren për të vazhduar drejt objektivave të tyre. Xhenoa vjen pas tre humbjesh radhazi, në kampionat dhe në Ligën e Evropës, ndërkohë që Fiorentina pësoi një “shok” brenda fushës së vet, duke u mposhtur nga Napoli me rezultatin 1-0.

Milani i Leonardos udhëton drejt fushës së vështirë të Napolit për të kërkuar fitoren e tretë radhazi në kampionat. Kuqezinjtë janë duke përjetuar momentin më të mirë që pas ardhjes së teknikut brazilian, dhe një fitore tjetër në këtë përballje do t’u jepte më tepër shtysë për të vazhduar pozitivisht drejt objektivave të sezonit.

Ndërkohë, kampionët e Interit do të ndeshen nesër me Palermon sërish brenda në fushën e tyre. Më poshtë paraqitet kalendari i plotë i javës së 10-të të Serisë A.

Sonte;

20:45 Bologna – Siena
20:45 Catania – Chievo
20:45 Genoa – Fiorentina
20:45 Juventus – Sampdoria
20:45 Lazio – Cagliari
20:45 Livorno – Atalanta
20:45 Napoli – AC Milan
20:45 Parma – Bari
20:45 Udinese – AS Roma

Nesër;

20:45 Inter Milan – Palermo

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *