Home / Sport / Shtypi argjentinas kryqezon Messi-n

Shtypi argjentinas kryqezon Messi-n

Argjentina kryqezn Lionel Messi-n pavaresisht suksesit ne kohen shtese te arritur ndaj Peruse.

Shtypi vendas hedh shigjeta ndaj “pleshtit”, duke e akuzuar ate per mosimpenjim me fanelen bardhekalter. “Ole”, “La Nacion” dhe “Clarin” jane vetem disa prej gazetave qe ne qender te analizave dhe kritikave kane sulmuesin e Barcelones duke shkruar se Messi nuk merr pergjegjesite qe i takojne.

Sipas mediave, Argjentina e transformon sulmuesin ne nje lojtar te nivelit normal, madje me pak se kaq, “nje deshtim”. “Fshihet shpesh here dhe nuk merr pergjegjesi. Nuk eshte Maradona dhe kete ai e di”, shkruan “Ole”.

“Edhe nje here Messi nuk ka dhene gjithcka me fanelen e kombetares. Nuk arrin ta beje nje gje te tille prej shume kohesh”, nenvizon “La Nacion”. Me tone me te ashpra vijon “Clarin” qe shkruan se me fanelen e Argjentines, Messi nuk eshte transparent.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *