Home / Sport / Skandal në Brazil, 9 gola në 9 minutat e fundit

Skandal në Brazil, 9 gola në 9 minutat e fundit

“Rasti më patetik i një ndeshje të trukuar” është vlerësuar ndeshja ku Viana fitoi kundër Chapadinha me rezultatin 11-0, ku 9 gola u shënuan në 9 minutat e fundit të ndeshjes.

Falë kësaj fitoreje pingpongu, me rezultat të thellë, Viana ngjitet në kategorinë e parë të kampionatit shtetëror Maranhense, megjithëse ekipi tjetër rival fitoi 5-1.

Megjithatë, me shumë gjasa rezultati i kësaj ndeshjeje do të anulohet pas hetimit të hapur nga federata e Maranhenses. Mjafton të shikosh pamjet dhe aksionet janë më tepër se qesharake.

Alberto Ferreira, presidenti i federatës shtetërore e konsideroi skandal dhe poshtërim të futbollit lokal.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *