Home / Sport / Spanjë, Reali i detyruar të fitojë, Barça në Osasunë

Spanjë, Reali i detyruar të fitojë, Barça në Osasunë

Reali i Madridit është i detyruar të fitojë në derbin madrilen me Getafen, ndërsa Barça udhëton në Osasunë për të ruajtur kreun.

Për të lehtësuar gjendjen e ekipeve që luajnë në Ligën e Kampioneve në mesjavë, Federata Spanjolle e Futbollit ka saktësuar që katër ekipet pjesëmarrëse në Champions të luajnë të shtunën. Kështu Reali luan ndaj Getafes një ndeshje me rëndësi për të harruar humbjen turpërues 4-0 ndaj ekipit amator në mesjavë. Barça e Mesit dhe Ibrahimoviçit luan në transfertë ndaj Osasunës, ndërsa Atletiko Madridit ndaj baskëve të Ath. Bilbaos. Sevilja luan në transfertë ndaj Xerex.

Primera Divizion, java IX
Ath. Bilbao – Atl. Madrid
Osasuna – Barcelona
Xerez – Sevilla
Real Madrid – Getafe

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *