Home / Sport / Apeli heq bllokaden ndaj Chelsea

Apeli heq bllokaden ndaj Chelsea

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ne Lozane ka anuluar vendimin e FIFA-s per te bllokuar merkaton e Chelsea deri ne vitin 2011 per shkak te skandalit me blerjen e lojtarit Gael Kakuta.

TAS-i ka hedhur poshte gjithashtu edhe vendimin per pezullimin e lojtarit 18 vjecar me 4 muaj. Ky eshte nje lajm pozitiv per trajnerin Ancelotti, i cili ka shenjestruar per merkaton e ardhshme sulmuesin e Valencias, David Villa. Nje investim i madh qe Abramovich e ka planifikuar prej kohesh pasi skuadra londineze ndien nevojen e nje sulmuesi te shpejte.

Valencia mund te perfitoje 33 milione sterlina, shifer qe do te zbuste krizen ekonomike ne klubin galician. E vetmja pengese qe mund te coje ne deshtimin e marreveshjes qe ne janar eshte fakti se Valencia e ka aktivizuar sulmuesin ne ndeshjet e Europa League dhe ai nuk mund te luaje ne Champions League.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *