Home / Lajme / Maqedoni / Bileta kthyese kusht për udhëtim në BE

Bileta kthyese kusht për udhëtim në BE

25 nëntor-
Ajo ka theksuar se gjatë udhëtimit në vendet e zonës Shengen duhet të posedojnë mjete të mjaftueshme financiare për qëndrimin e caktuar, garanci të shkruar nga nikoqirët të cilët i vizitojnë, ose nga hoteli, si dhe biletë kthyese për në shtëpi.

Qytetarët e Maqedonisë do të mund të udhëtojnë në vendet e Bashkimit Evropian prej 19 dhjetorit, ka deklaruar për televizionin A1 Katarina Kresal, ministre e Punëve të Brendshme të Sllovenisë.

Ajo ka theksuar se gjatë udhëtimit në vendet e zonës Shengen duhet të posedojnë mjete të mjaftueshme financiare për qëndrimin e caktuar, garanci të shkruar nga nikoqirët të cilët i vizitojnë, ose nga hoteli, si dhe biletë kthyese për në shtëpi. / Zhurnal /

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *