Home / Sport / Champions, të gjitha rezultatet e mbrëmjes

Champions, të gjitha rezultatet e mbrëmjes

Milan-Real ndahen në barazim, barazon Çelsi dhe Mançesteri, Bajern mundet dhe rrezikon kualifikimin. Bordo, Çelsi, Mançesteri dhe Porto kalojnë fazën e grupeve.

Janë luajtur ndeshjet e katërta në katër grupe të Uefa Champions League. Kryesfida e sotme Milan-Real Madrid ndahen në barazim 1-1. Po ashtu edhe çelsi barazon 2-2 në Madrid ndaj Atletikos. Bajerni mundet ndaj Bordosë 0-2 duke rrezikuar kualifikim, ndërsa djemtë e Fergusonit barazojnë në minuta shtesë ndaj CSKA Moskës 3-3.

GRUPI A
Bajern – Bordo 0-2
37′ Gurkuf, 90′ Chamach

Makabi – Juventus 0-1
47′ Kamoranezi

Renditja: Bordo 10, Juventus 8, Bajern 4, Makabi 0.

GRUPI B
Beshiktash – Volfsburg 0-3
14′ Misimovic, 80′ Gentner, 87′ Dzeko

Mançester U – CSKA Moskës 3-3
29′ Owen,84′ Scholes, 91′ Shennikov (aut), 25′ Dzagoev, 31′ Krasic, 47′ Berezoutski

Renditja: MANÇESTER 10, Volfsburg 7, CSKA Moska 4, Beshiktash 1.

GRUPI C
Milan – Real Madrid 1-1
35’Ronaldinho (p) / 29’Benzema

O.Marsejë – Zyrih 6-1
3’Aegerter (aut), 11’Abriel, 52’Niang, 80’Hilton, 87’Cheyrou, 90’Brandao / 31’Alphonse

Renditja: Milan 7, Real 7, O.M 6, Zyrih 3

GRUPI D
Apoel – Porto 0-1
84’Falcao

Atletiko M – Çelsi 2-2
66′ 91’ Aguero / 82′,88 Drogba
Renditja: ÇELSI 10, PORTO 9, Atletiko M 2, Apoel 1.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *