Home / Sport / Dinho hedh kandidaturen per kampionatin

Dinho hedh kandidaturen per kampionatin

Ronaldinho beson tek titulli kampion pas fitores 2-1 ne fushen e Lacios.

Sulmuesi kuqezi eshte i sigurt se me rikthimin e Milanit ne vendin e trete, kampionati eshte me i hapur se kurre.

Nga faqet e “Gazzetta dello Sport”, Dinho rrefen metamorfozen e skuadres se tij.

“Jam shume i kenaqur sepse kam vazhdimesi dhe skuadra po ecen shume mire. Nuk mund te kerkoj me shume. Meriten me te madhe per kete e ka Leonardo qe na ben te luajme me tre sulmues dhe nje gjysme-sulmues, gje qe nuk e ben askush ne Itali. Kjo na na ben te ngjashem me Barcelonen. Ky Milan mund te rritet dhe mund te shkoje shume larg prandaj te gjithe duhet te kene kujdes”, thekson “Gaucho”.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *