Home / Sport / Dinjo-Borrielo, Milan – Parma 2-0

Dinjo-Borrielo, Milan – Parma 2-0

Me një dopietë të sulmuesit italian Marko Borrielo i sherbyer nga braziliani Ronaldonjo, Milani mundi Parmën 2-0 duke vazhduar fazën pozitive të ekipit kuqezi.

Me nga një gol për çdo pjesë, përkatësisht në të 12’ dhe 93’ Borrielo i rikthehet fushave të blerta në mënyrën më të mirë të mundshme. Ne te dyja rastet pasat erdhen nga kembet e Ronaldinjos. Me këtë fitore Milan ngjitet në vendin e katër në kuotën e 19 pikëve.

MILAN-PARMA 2-0 (1-0)
golat: Borrielo 12′, 93′

MILAN (4-2-3-1): Dida; Oddo, Thiago Silva, Kaladze, Antonini (52 Zambrotta); Gattuso (75 Ambrosini), Pirlo; Pato, Seedorf (82′ Flamini), Ronaldinho; Borriello. (Roma, Favalli, Huntelaar, F.Inzaghi). Tr: Leonardo.
PARMA (4-4-2): Mirante; Zaccardo, Dellafiore, Panucci, A.Lucarelli; Morrone, Lunardini, Dzemaili (61′ Amoruso), Galloppa (76′ Budel); Bojinov (70′ Lanzafame), Paloschi. (Pavarini, Paci, Castellini, D.Zenoni). Tr: Guidolin.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *