Home / Sport / Enke, 35 mije persona ne kortezhin ne Hannover

Enke, 35 mije persona ne kortezhin ne Hannover

Nje kortezh prej 35 mije personash ne kujtim te Robert Enke, portierit te kombetares gjermane qe u vetevra te marten.

Vargut i gjate i njerezve te deshperuar ka pershkruar qytetin ku futbollisti banonte.

Drejtuesit e Hanoverit, skuadra me te cilen Enke luante, parashikojne pjesemarrjen e dhjetra mijera personave ne stadium te dielen kur do te zhvillohet nje ceremoni lamtumire.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *