Home / Lajme / Maqedoni / Fejzullahu:Zgjedhjet në Kosovë shembull për Maqedoninë

Fejzullahu:Zgjedhjet në Kosovë shembull për Maqedoninë

Tetovë, 17 nëntor-
Padyshim se zgjedhjet e djeshme ishin të qeta, demokratike, të lira dhe kaluar pa incidente dhe tani shteti I Kosovës po hapëron me hapa të sigurtë drejt integrimit në NATO dhe BE”, tha Ernard Fejzullahu, sekretar gjeneral I PDSH-së

Urim Hasipi
“Zgjedhjet e djeshme padyshim se kanë qenë një sukses I radhës që arrinë shteti I Kosovës.Për këtë meritë kanë institucionet legjitime të Kosovës, partitë politike, dhe vetë qytetarët e Kosovës.

Padyshim kjo është një fitore e madhe e demokracisë dhe shembull për rajonin se si duhet të organizohen zgjedhjet veçanërisht për Maqedoninë.

Ne si PDSH përshëndesim këtë mbarëvajtje të procesit zgjedhor mbi të gjitha përshëndesim edhe suksesin e arritur të aleatit tonë AAK nga Ramush Haradinaj i cili ka dyshfishuar përkrahjen e qytetarëve.

Padyshim se zgjedhjet e djeshme ishin të qeta, demokratike, të lira dhe kaluar pa incidente dhe tani shteti I Kosovës po hapëron me hapa të sigurtë drejt integrimit në NATO dhe BE”, tha Ernad Fejzullahu, sekretar gjeneral I PDSH-së

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *