Home / Sport / Kaka: Anglia, favoritja e boterorit

Kaka: Anglia, favoritja e boterorit

Anglia eshte favoritja e boterorit te ardhshem te futbollit. Ky ka qene gjykimi i Kaka’ dhe Clarence Seedorf.

“Besoj se asnje nuk priste nje rimekembje kaq te shpejt dhe te forte te Anglise”, eshte shprehur braziliani qe do te perballet me kombetaren angleze te shtunen ne Doha.

“Nuk eshte se me pare kombetarja angleze nuk ishte e forte, por tani ka dicka te re. Mendoj se Capello ishte personi i duhur per bankinen e Anglise”, ka shtuar Seedorf.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *