Home / Lajme / Maqedoni / Kronika e zezë per Tetovën dhe Gostivarin

Kronika e zezë per Tetovën dhe Gostivarin

2 nëntor-Dje mbrëma rreth 22 persona të panjohur kanë plaçkitur në shtëpinë e 56 vjeçarit R.SH nga Tetova e cila gjendet përskaj rrugës Tetovë-Bërvenicë dhe nga brendia kanë marrë 300 franga të Zvicrës dhe flori në vlerë prej 300 eurove.Polica njofton se është vënë në kërkim të hajnave

Përgatiti
Urim Hasipi

2 nëntor-Më 31 tetor, persona të panjohur kanë shfrytëzuar mungesën e pjesëtarëve të familjes dhe në periudhën mes orës 12 dhe 13 kanë plaçkitur shtëpinë e 54 vjeçarit nga Tetova T.K në rrugën JNA dhe nga brendia kanë marrë 2620 euro, flori dhe arë.Dëmi I përgjithshëm sipas policisë llogaritet të jetë afër 4 mijë euro.

2 nëntor-Dje mbrëma rreth 22 persona të panjohur kanë plaçkitur në shtëpinë e 56 vjeçarit R.SH nga Tetova e cila gjendet përskaj rrugës Tetovë-Bërvenicë dhe nga brendia kanë marrë 300 franga të Zvicrës dhe flori në vlerë prej 300 eurove.Polica njofton se është vënë në kërkim të hajnave.

2 nëntor-Persona të panjohur më 30 tetor me forcë kanë hapur hapësirat e bodrumit të shtëpisë së H.J 43 vjeçar në Tetovë dhe kanë marrë një kuti ku ka patur flori dhe 3 mijë denarë.Dëmi I përgjithshëm sipas policisë llogaritet 110 mijë denarë.

2 nëntor-Më 31 tetor në qendrën për urgjencë në Spitalin e përgjithshëm në Gostivar është sjellur 22 vjeçarja U.I nga fshati Vrapçishtë e cila më parë kishte konsumuar tableta për qetësim, njofton policia e Tetovës.Pas dhënies së ndihmës së parë ajo është lëshuar në kurim shtëpiak.

2 nëntor-Dje rreth orës 13 treni I cili qarkullonte në relacionin Tetovë-Gostivar ka goditur dy lopë të cilën në momentin e kalimit të trenit kanë qenë duke kaluar mbi hekurudhë në atarin e fshatit Vrapçishtë.Bagëtia ka qenë pronë e 53 vjeçarit I.Z nga fshati Forinë.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *