Home / Lajme / Maqedoni / Kujdes me zjarret

Kujdes me zjarret

25 nëntor-
Ky apel publik vjen pasi brenda tre ditëve ky njësit ka intervenuar në pesë raste të paraqitjes së zjarreve edhe atë në vende malore, konkretisht në fshatrat e malësisë së Sharit ku janë paraqitur zjarre të përmasave të mëdha. Njësiti i zjarrfikësve iu apelon qytetarëve të kujdesen dhe të parandalojnë çdo fatkeqësi që mund të merr përmasa të mëdha dhe të cilat vështirë do të vihen në kontroll

Urim Hasipi
Njësiti zjarrfikësve në Tetovë iu bën apel qytetarëve të rajonit të Tetovës që të jenë më të kujdesshëm në vënien e zjarreve materialeve të grumbulluara nga punët vjeshtore.

Ky njësit iu bën thirrje qytetarëve që të presin zjarret të shuhen plotësisht dhe t’i parandalojnë mundësitë për zgjerimin eventual të tyre.

Ky apel publik vjen pasi brenda tre ditëve ky njësit ka intervenuar në pesë raste të paraqitjes së zjarreve edhe atë në vende malore, konkretisht në fshatrat e malësisë së Sharit ku janë paraqitur zjarre të përmasave të mëdha. Njësiti i zjarrfikësve iu apelon qytetarëve të kujdesen dhe të parandalojnë çdo fatkeqësi që mund të merr përmasa të mëdha dhe të cilat vështirë do të vihen në kontroll

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *