Home / Sport / Luan Krasniqi anulon duelin me Dimitrenkon

Luan Krasniqi anulon duelin me Dimitrenkon

Zhgenjim per Luan Krasniqin: vetem pak jave perpara duelit me Aleksander Dimitrenkon, boksieri shqiptar eshte demtuar dhe nuk do te kete mundesi te ngjitet ne ring me 28 nentor.

38-vjeçari ka pasur probleme gjate stervitjes per revanshin me ukrainasin, duke lenduar ligamentet e kembes se djathte. Kjo ka bere qe Krasniqi te nderprese te gjitha aktivitetet sportive, te pakten per nje jave.

Diagnoza e mjekeve ishte se boksieri do te rehabilitohet plotesisht vetem pas kater javeve, duke humbur duelin per titullin interkontinental ne versionin WBO.

“Jam shume i zhgenjyer. Mjeket me thane se duhet te pushoj plot nje jave, ndersa gjithçka do te rregullohet vetem pas nje muaji. Kjo e ben te pamundur te dueloj kunder Dimitrenkos me 28 nentor, sfide per te cilen isha pergatitur mjaft mire”, deklaroi Krasniqi.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *