Home / Lajme / Botë / Numër rekord i vetëvrasjeve të ushtarëve amerikanë

Numër rekord i vetëvrasjeve të ushtarëve amerikanë

18 nëntor – Numri i vetëvrasjeve te ushtarët amerikanë, sivjet tejkaloi rekordin e vitit të kaluar, kur u vetëvranë 211 pjesëtarë të përbërjes aktive dhe rezerve.

Sivjet prej janarit e deri më sot tashmë janë regjistruar 140 vetëvrasje te ushtarët e përbërjes aktive dhe 71 vrasje te ushtarët e përbërjes rezerve, publikoi sot Pentagoni.
Ky është numri më i madh i vetëvrasjeve prej vitit 1980 e deri më sot.
Numri më i madh i vetëvrasjeve kanë ndodhur në janar dhe shkurt, ndërsa kompetentët nuk mund të zbulojnë ndonjë arsye apo mënyrë të rëndësishme që eventualisht ta parashikojnë sjelljen e njeriut.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *