Home / Lajme / Rajon / Obama mesazh urimi Presidentit shqiptar Topi me rastin e festës së Kurban Bajramit

Obama mesazh urimi Presidentit shqiptar Topi me rastin e festës së Kurban Bajramit

Tiranë, 26 nëntor
“Uroj që ju dhe populli shqiptar të gëzoni lumturi dhe begati përgjatë vitit të ardhshëm”, thekson Presidenti i SHBA-së në mesazhin e urimit drejtuar Kreut të shtetit shqiptar

Urim Hasipi
Presidenti i SHBA-së, Barak Obama, në një mesazh urimi dërguar sot Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, shpreh urimet më të mira për popullin shqiptar për festën e Kurban Bajramit.

Zyra e shtypit e Presidencës shqiptare bëri të ditur se në këtë mesazh Presidenti Obama thekson se “i udhëhequr nga fryma e këtij festimi të bekuar, shpresoj që do të mundemi të punojmë së bashku për të arritur lirinë dhe paqen anembanë botës”.

“Uroj që ju dhe populli shqiptar të gëzoni lumturi dhe begati përgjatë vitit të ardhshëm”, thekson Presidenti i SHBA-së në mesazhin e urimit drejtuar Kreut të shtetit shqiptar

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *