Home / Sport / Palermo, shkarkohet Zenga, gati Delio Ros

Palermo, shkarkohet Zenga, gati Delio Ros

Ka zgjatur vetëm 13 ndeshje aventura e Valter Zengës në krye të pankinës së Palermos, pasi presidenti Zamparini i ka komunikuar shkarkimin.

Vendimtar në hapin e numrit një të klubit duket se ka qenë barazimi 1-1 në derbin përballë Katanias në shtëpi. Në vend të tij me shumë mundësi do të jetë Delio Rosi, i cili drejtonte Lacion deri në fund të sezonit të kaluar.

“Ne e falenderojmë Zengën për atë që bëri për skuadrën dhe i urojmë fat”, thuhet midis të tjerash në deklaratën shkarkimt nga ana e klubit të Palermos.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *