Home / Sport / Premier League, java 13 fsheh sfida interesante

Premier League, java 13 fsheh sfida interesante

Sot luhen 7 ndeshje të vlefshme për javën e 13 të Premier League. Spikat sfida midis Liverpulit dhe Mançester Sitit dhe Mançester U ndaj Evertonit.

Në “Anfilld Road” Liverpuli përballet me Mançester Sitin në një sfidë për të siguruar një nga vendet e para që t’i sigurojnë Championsin për vitin tjetër, pasi të dyja skuadrat i kanë dhënë fund herët ëndrrës për të fituar titullin. Vendasit me 19 pikë dhe miqtë me 20 ndodhen plot përkatësisht 11 dhe 10 pikë larg vendit të parë që kryesohet nga Çelsi i Ançelotit.

Ndërkohë Mançester United do të presë Evertonin në Old Tratford, blutë e Londrës presin Volverhampton në një sfidë që duket e lehtë. Ndërsa Sandërlendi i Lorik Canës pret në fushën e vet “djemtë e tmerrshëm të Vengerit” që synojnë t’i afrohen vendit të parë.

Premier League, java 13
Liverpool – Man City
Birmingham – C.Fulham
Burnley – Aston V.
Chelsea – Wolverhampton
Hull C. – West Ham
Sunderland – Arsenal
Man United – Everton

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *