Home / Sport / Primera Division, Real e Barça përgatiten për “clasicon’

Primera Division, Real e Barça përgatiten për “clasicon’

Katër ekipet spanjolle që luajnë në Ligën e Kampioneve do të luajnë sonte në darkë ndeshjet e 11 të kampionatit spanjoll. Real e Barça përgatiten për sfidën e javës së ardhshme në përballjen klasike spanjolle.

Kampionati spanjoll nuk ka qenë kurrë i parëndësishëm për Barçën dhe Realin, qoftë edhe para Ligës së Kampioneve. Një javë para përballjes së tyre direkte dhe me vetëm një pikë diferencë për momentin, megjithëse ende nuk kanë siguruar kualifikimin nga grupet në Ligën e Kampioneve, Reali e Barça do të bëjnë të pamundurën të marrin maksimumin këtë javë për të qenë sa më të përgatitur në përballjen klasike të javës së ardhshme.

Madrilenët presin Santanderin sonte ndërsa të mërkurën presin Zyrihun për Champions. Më të vështirë duket se e kanë katalanasit që pas transfertës së vështirë në Bilbao, në Kamp Nou do të përballet të mërkurën me Interin në një ndeshje që duhet fituar patjetër për t’u kualifikuar dhe në fundjavë me Realin e Madridit. Ndoshta kjo është java më e vështirë për Guardiolën dhe Barçën.

Primera Division, java XI
Deprotivo – Atletiko M.
Tenerife – Sevilja
Real – Santander
Athl. B – Barcelona

Nesër
Espanyol – Getafe
Mallorca – Almeria
Malaga – Saragoza
Villarreal – Valladolid
Xerez – Gijon
Osasuna – Valencia

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *