Home / Sport / Raikkonen konfirmon: Rikthehem ne vitin 2011

Raikkonen konfirmon: Rikthehem ne vitin 2011

Raikkonen dhe Mercedes GP nuk kane nenshkruar asnje marreveshje, duke mbyllur perfundimisht mundesine qe ish ferraristi te bashkohet me ish Brawn GP.

“Nuk kam pasur kontakte me Brawn dhe mendoj se vitin e ardhshem ata do garojne me dy gjermane. Une do rikthehem ne vitin 2011 nese do me ofrohet nje makine kompetitive”, ka deklaruar ish kampioni i botes. Pak ore me pare, nje televizion brazilian dha lajmin e nenshkrimit te kontrates mes Mercedes dhe Raikkonen, por vete piloti hodhi poshte cdo dyshim.

Raikkonen shtoi se nuk ka kontaktuar me Ross Brawn. “E konfirmoj. Nuk arrita ne nje marreveshje me McLaren, prandaj vendosa te bej nje vit pushim”, thekson finlandezi qe mesa duket ka refuzuar oferten e Mercedes GP.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *