Home / Sport / Shqipëria barazon me Estoninë në Talin

Shqipëria barazon me Estoninë në Talin

Kombëtarja shqiptare ka barazuar si mysafir 0:0 në miqësoren ndaj Estonisë, të shtunën në Talin.

Pavarësisht barazimit, kuqezinjtë e kroatit Josip Kuzhe, treguan një lojë të mirë, madje me lojën e treguar fare lehtë kanë mundur të fitojnë këtë sfide, e cila është zhvilluar në kushte të vështira atmosferike për shkak të borës së madhe që po mbretëron në këtë shtet.

Kjo ishte miqësorja e parë e ekipit shqiptar pas përfundimit të eliminatorëve të botërorit 2010.

Shqipëria tashmë është duke menduar për ciklin e eliminatorëve të Europianit të vitit 2012, dhe se barazimi ndaj Estonisë është një motiv shtese për sfidat e radhës.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *