Home / Lajme / Maqedoni / Struga kërcënon Ahmetin, kërkohet posti i nënkryetarit

Struga kërcënon Ahmetin, kërkohet posti i nënkryetarit

26 nëntor-
Kjo sipas informatave që qarkullojnë dhe nga kontaktet e përditshme me anëtarësinë dhe strukturat e Degës së BDI-së në Strugë, është rezultat i përkushtimit të anëtarësisë, që të jenë sa më shumë të përfshirë në strukturat dhe organet e kësaj partie politike shqiptare, duke potencuar se një kohë të gjatë, “nuk funksionon” si dihet komunikimi në boshtin vertikal Kryesi Qëndrore-Degë.

Në kuadër të pregatitjeve për mbajtjen e Kongresit të paralamëruar të BDI-së, në ndër anëtarësinë dhe dëgën e kësja partie në Strugë, mbretëron një situatë mbase ndryshe nga degët tjera.

Kjo sipas informatave që qarkullojnë dhe nga kontaktet e përditshme me anëtarësinë dhe strukturat e Degës së BDI-së në Strugë, është rezultat i përkushtimit të anëtarësisë, që të jenë sa më shumë të përfshirë në strukturat dhe organet e kësaj partie politike shqiptare, duke potencuar se një kohë të gjatë, “nuk funksionon” si dihet komunikimi në boshtin vertikal Kryesi Qëndrore-Degë.

Poashtu, shprehet një lloj pakënaqësie nga anëtarësia lidhur me numrin e delegatëve që do të përfasojnë, do të jenë pjesëmarrës në Kongres, në bazë të numrit të anëtarëve, aktiviteteve të zhvilluara dhe rezultateve të zgjedhjeve të fundit parlamentare dhe lokale.

Kemi arritur që në zgjedhjet e fundit parlamentare, të kontribuojmë në zgjedhjen e dy deputetëve të zonës, në Njësinë tonë zgjedhore, e poashtu edhe në zgjedhjet e fundit lokale kemi arritur të rizgjedhim kandidatin e BDI-së në krye të komunës së Strugës, si dhe shumicën e këshilltarëve në përbërjen e re të Këshillit të komunës së Strugës, gjë që nuk u shkoi për dore shumë komunave të tjera, pa mohuar angazhimin e anëtarësisë në ato komuna.

Nga kjo që u tha më lartë, anëtarësia dhe strukturat e Degës së BDI-së në Strugë, në Kongresin e paralamëruar, pretendojnë përfaqsim në nivel qëndror me një post nënkryetari të Partisë, duke përmendur edhe emra konkret të “pretendentëve” për këtë post të lartë partiak, me theks të veçantë, për funksionim sa më efikas dhe sa më të drejtëpërdrejtë të paryisë Bashkimi Demokratik për Integrim, Dega në Strugë dhe më gjërë.INA

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *