Home / Sport / Bundesliga, Bajern (M) – Borusia (M) 2:1

Bundesliga, Bajern (M) – Borusia (M) 2:1

Bajerni i Munihut me shumë vështirësi mundi Borusia Menshengaldbahun në ndeshjen e parë të javës së 15-të, dhe me këto tre pikë u ngjit në pozitën e tretë në renditje.

Në ndeshjen e parë të javës së 15-të të Bundesligës gjermane, Bajerni të premten mbrëma në “Alianz Arena” ka mposhtur Borusinë nga Menshengladbahu me rezultat 2:1. Për mysafirët ishte kjo humbja e parë pas pesë jave.
Pas këtyre tri pikave të reja, Bajerni ka depërtuar në vendin e tretë me tri pikë më pak se lideri Bajer Leverkuzeni por edhe më një takim më tepër të zhvilluar.

Bundesliga, java e 15-të

Bajerni – Borusia M. 2:1 (1:1)
Gomez 19′, Badshtuber 75′ – Brouers 28′

Të shtunën prej orës 15.30

Volfsburgu – Frajburgu
Shtutgarti – Bohumi
Hamburgu – Hofenhajmi
Borusia D. – Nyrnbergu
Hanoveri – Bajer L.
Ajntrahti – Majnci (18.30)

Të dielën

15.30 Kelni – Verderi
17.30 Shalke – Herta

Tabela: Bajer L. 30 pikë, Verderi dhe Bajerni (një ndeshje më tepër) nga 27, Shalke 25, Hamburgu 24, Hofenhajmi 23, Majnci 23, Volfsburgu 22…

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *