Home / Sport / Bundesliga, java XVI, Bajerni mund të përfitojë

Bundesliga, java XVI, Bajerni mund të përfitojë

Bajerni i Mynihut ka një shans të mirë t’i afrohet kreut duke përfituar edhe nga barazimi i djegshëm i Bajer Leverkusenitr 2-2 në fushën e Hertës.

Pas fitores të merituar 1-4 në Torino që i dha mundësinë bavarezëve të vazhdojnë ëndrrën e tyre në Ligën e Kampioneve, Van Gal dhe besnikët e tij kanë mundësi t’i afrohen kreut të renditjes për t’iu larguar njëherë e miorë formës së dobët që shfaqën në këtë fillimsezon në Gjermani dhe në Evropë.

Bundeliga, java XVI
Volfsburg – Dortmund
Mainz – Shtutgart
Bremen – Shalke 04
Hofenheim – Frankfurt
Bokum – Bayern M
Gladbach – Hanover 96
Fraiburg – Fc Koln
Nurenberg – Hamburg
Dje
Hertha Bsc – Leverkusen 2-2

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *