Home / Sport / Champions, Kalojnë Bajern e Milan, Juve jashtë

Champions, Kalojnë Bajern e Milan, Juve jashtë

Sonte u luajtën ndeshjet e fundit e fazës së grupeve në Ligën e Kampioneve për katër grupet e para, ku spikat eliminimi i Juventusit dhe i Volfsburgut. Reali e Milani, Bajerni dhe CSKA e Moskës i bashkohen Mançesterit, Çelsit, Portos dhe Bordosë që ishin kualifikuar një ndeshje më parë.

Tashmë Liga e Kampioneve njeh 8 ekipet e para që kualifikohen për në 1/8 e finaleve, ku Juventusi duket të jetë surpriza e parë që do mungojë. Bajerni mund bindshëm italianët duke merituar kualifikimin bashkë me Bordonë. Në grupin B CSKA Moskës “parakalon” Volfsburgun që mundet nga djemtë e Fergusonit. Në grupin C, një Milan i lodhur kualifikohet me anë të një barazimi në Zyrih por më shumë përfituan nga fitorja e madrilenëve ndaj Marsejës. Në grupin D gjithçka ishte parashikuar më parë ku Çelsi dhe Porto ishin të kualifikuara para dy ndeshjesh.

Grupi A
Juventus-Bajern 1-4
19′ Trezeguet /, 30′ Butt (p), 51′ Olic, 83′ Gomez, 90′ Tymoschtschuk
Makabi-Bordo 0-1
13′ Jussie

Renditja: BORDO 16, BAJERN MYNIH 10, Juventus 8, Makabi 0.

Grupi B
Beshiktash-Cska Moska 1-2
86′ Bobo / 41′ Krasic, 90′ Aldonin
Wolfsburg-Mançester Utd 1-3
56′ Dzeko / 43′, 83′ e 90′ Owen

Renditja: MANÇESTER UNITED 13, CSKA MOSKA 10,Wolfsburg 7, Beshiktash 4.

Grupi C
Zyrih-Milan 1-1
30′ Gaijc / 64′ Ronaldinho (p)
O. Marsejës – Real Madrid 1-3
11′ Lucho / 5′ e 80′ Kristiano Ronaldo, 60′ Albiol

Renditja: REAL MADRID 13, MILAN 9, O. Marsejës 7, Zyrih 3

Grupi D
Atletiko Madrid-Porto 0-3
2′ Alves, 14′ Falcao, 76′ Hulk
Çelsi -Apoel Nikosia 2-2)
19′ Essien, 26′ Drogba / 6′ Zewlakow, 87′ Mirosavljevic

Renditja: ÇELSI 14, PORTO 12, Atletiko Madrid 3, Apoel Nikosia 3

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *