Home / Sport / Chelsea kerkon Casillas-in per te blinduar porten

Chelsea kerkon Casillas-in per te blinduar porten

Portieri i Real Madrid-it, Iker Casillas eshte vene ne shenjestren e skuadres se Chelsea-s.

Carlo Ancelotti nuk eshte aspak i kenaqur nga performanca e Petr Cech, duke kerkuar per nje tjeter gardian qe mund t’i ofroje siguri me te madhe portes se bluve te Londres.

Do jete shume e veshtire qe Abramovich ta shkepuse Casillas nga Real pasi ai ka nje kontrate qe e lidh me klubin mbreteror deri ne vitin 2017 dhe klauzola e largimit eshte 150 milione euro.

Por nga ana tjeter Casillas enderron te luaje ne Premier League dhe kjo mund t’i jape nje dore pronarit rus te Chelsea.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *