Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski shkarkon Aqimovskin

Gruevski shkarkon Aqimovskin

29 dhjetor
“Kjo është porosi te të gjithë personat me autorizime publike se çdo sjellje e cili do të rrënojë kredibilitetin dhe integriitetin e institucioneve që përfaqësojnë do të ndëshkohen”, thuhet në kumtesën e Qeverisë.

Qeveria sot ka shakrkuar nga detyra drejtorin e Inspektoratit shtetërorë të tregut Sasho Aqimovski.

Zyra e shtypit e Qeverisë njofton se shkarkimi bëhet sepse drejtori Aqimovski mabnë përgjegjësi morale dhe politike për videon e publikuar në You tube, e cila përmban një bisedë komprometuese të Aqimovskit.

Qeveria njoftoi se MPB do të veprojë konform kompetencave ligjore nëse ditëve të ardhsme dikush bën ankesë për shkaktimin e dëmit si rezultat i kësaj bisede.

“Kjo është porosi te të gjithë personat me autorizime publike se çdo sjellje e cili do të rrënojë kredibilitetin dhe integriitetin e institucioneve që përfaqësojnë do të ndëshkohen”, thuhet në kumtesën e Qeverisë.

Shkarkimi i Aqimovski pasoi pas publikimit të një video, ku Aqimovski kinse u kërcënohet me reket pronarëve të lokaleve në Shkup. / Zhurnal /

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *