Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski:me BDi-ne komunikojme mire

Gruevski:me BDi-ne komunikojme mire

22 dhjetor-
Me BDI-në kemi relativisht komunikim të mirë, unë kamë takime të rregullta me kryetarin e BDI-së dhe me anëtarë tjerë të udhëheqjes së BDI-së me të cilët kemi dialog të përhershëm. Të gjitha problemet i zgjidhim me dialog. Kryesisht për ato çështje që arrijmë marrëveshje, i përmbahemi asaj marrëveshjeje dhe më pas e përmbushim”, shtoi Gruevski.

Sa i përket koalicionit me BDI-në, kryeministri Gruevski shprehet se me Ahmetin ka një komunikim të mirë dhe gjithmonë realizon atë për të cilën paraprakisht arrijnë marrëveshje. Në vije të njëjtë ishte dhe Ahmeti i cili ditë më parë në Kongresin e BDI-së tha se funksionimi i koalicioni edhe përkundër disa dallimeve asnjëherë nuk është vënë në rrezik.
“Me BDI-në kemi relativisht komunikim të mirë, unë kamë takime të rregullta me kryetarin e BDI-së dhe me anëtarë tjerë të udhëheqjes së BDI-së me të cilët kemi dialog të përhershëm. Të gjitha problemet i zgjidhim me dialog. Kryesisht për ato çështje që arrijmë marrëveshje, i përmbahemi asaj marrëveshjeje dhe më pas e përmbushim”, shtoi Gruevski.
Edhe përkundër deklarimeve të Gruevskit dhe Ahmetit për funksionim normal të koalicionit qeveritar, nga ana tjetër po vazhdojnë përplasjet në terrenin e grave. Shkak për përplasjen e sotme ishte editoriali i Teuta Arifit e cila nxiti deputeten e VMRO-DPMNE-së Kosana Mazneva që t’i përgjigjet Arifit me një letër të hapur të detajuar personale

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *