Home / Sport / Jovetiç: “Për dy vjet Fiorentina fiton kampionatin”

Jovetiç: “Për dy vjet Fiorentina fiton kampionatin”

Stevan Jovetiç, ylli malazez i Fiorentinës, deklaron se për dy vjet Fiorentina do të jetë e aftë të luftojë për titullin kampion në Itali.

Në një intervistë, pyetjes se ku e shikonte veten pas disa vitesh, djaloshi i artë i Fiorentinës tha se “këtu, në Firence, dëshiroj të luaj këtu në nivele të larta sepse më jep kënaqësi. Dëshiroj të fitoj një trofe të rëndësishëm me fanellën vjollcë. Ku mund të arijmë? Jemi një skuadër e mirë, por këtë vit s’mund të flasim për titullin kampion, ndërkohë që për dy vjet, Fiorentina do të jetë në gjendje të luftojë deri në fund për titullin. Tani kemi ëndrrën evropiane në Ligën e Kampioneve që duhet ta çojmë përpara: nuk duam të ndalemi.

Çfarë ëndërron për të ardhme? “Të jem gjithmonë në futboll, të kem një familje të madhe dhe një shtëpi të bukur në Firence apo Podgoricë. Dua një jetë të qetë.”

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *