Home / Lajme / Maqedoni / Liderët shiptarë të mbledhen në Tiranë

Liderët shiptarë të mbledhen në Tiranë

6 dhjetor-
Qëllimi kryesor I këtij takimi do të jetë unifikimi I mendimit dhe qëndrimit të gjitha frocave politike në IRJM”, thuhet në apelin publik të Adilit drejtuar ish kryetarit të Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) Arben Xhaferi, kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti, kryetarit aktual të PDSH-së Menduh Thaçi, kryetarit të Demokrcisë së Re Imer Selmani, kryetarit të Bashkimit Demokratik Kombëtarë Hysni Shaqiri dhe kryetarit të Bashkimit Demokratik Shqiptar (BDSH) Bardhyl Mahmuti. / Zhurnal /

Kryetari i Frontit Demokratik për Bashkim Kombëtarë (FDBK) Gafurr Adili u ka bë apel liderëve politik shqiptarë nga Maqedonia që të mbledhen në Tiranë për të shqyrtar çështjen shqiptare në Maqedoni.

“Situatat e krijuara politike në IRJM imponojnë domosdoshmërisht unifikimin e potencialit politiko-kombëtar të shqiptarëve në IRJM.

Prandaj Fronti Demokratik për Bashkim Kombëtarë, një formacion politico-demokratik më ka ngarkuar që të ju ftoj të gjithë në një takim të përbashkët në Tiranë.

Qëllimi kryesor I këtij takimi do të jetë unifikimi I mendimit dhe qëndrimit të gjitha frocave politike në IRJM”, thuhet në apelin publik të Adilit drejtuar ish kryetarit të Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) Arben Xhaferi, kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti, kryetarit aktual të PDSH-së Menduh Thaçi, kryetarit të Demokrcisë së Re Imer Selmani, kryetarit të Bashkimit Demokratik Kombëtarë Hysni Shaqiri dhe kryetarit të Bashkimit Demokratik Shqiptar (BDSH) Bardhyl Mahmuti. / Zhurnal /

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *