Home / Sport / Loew zgjat kontraten me Gjermanine

Loew zgjat kontraten me Gjermanine

Trajneri i Gjermanise, Joachim Loew do te zgjase kontraten deri ne 2012: ne janar do te vihet dhe firma.

Lajmin e ka bere te ditur Federata Gjermane e Futbollit. Loew, 49 vjec, ka zevendesuar Juergen Klinsmann pas boterorit 2006.

Ai e ka drejtuar Gjermanine ne finalen e Euro 2008-es dhe ka marre kualifikimin e boterorit 2010 ne Afriken e Jugut.

Ne pankinen gjermane deri tani ka zhvilluar 45 ndeshje duke fituar 31, barazuar 8 dhe humbur 6.

Nga federata jane konfirmuar edhe bashkepunetoret e tij.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *