Home / Sport / Manchester United, 40 milione per Benzema

Manchester United, 40 milione per Benzema

Karim Benzema u bashkua me Real Madrid kete vere por ai asnjehere nuk eshte ndier pjese e skuadres “merengues” edhe pse u ble me shume buje nga Lyon.

Sulmuesi francez po deshton ne eksperiencen spanjolle sepse trajneri Pellegrini nuk e shikon si nje titullar te palevizshem dhe per kete arsye ai e shikon te ardhmen ne Angli tek Manchester United.

“Daily Express” shkruan se Alex Ferguson ka bere gati nje oferte prej 40 milione eurosh qe ta marre bomberin ne “Old Trafford”, madje qe ne muajin janar. Benzema per Ferguson eshte alternativa e David Villa, i cili kushton 16 milione euro me shume.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *